Вентильований фасад будинку

Вентильований фасад будинку

Вентильованим фасадом називається технологія облаштування фасаду будівлі, при якій передбачається спеціальний зазор між захисно-декоративним шаром і стіною. Він необхідний для циркуляції повітряних мас. І ця циркуляція необхідно для того, щоб виносити з приміщення ту вологу, яка проникає в нього у вигляді пари.

Подібні конструкції виконують кілька функцій:

Декоративна. Сучасні матеріали визначають безліч варіантів обробки для будинку, надаючи йому стильний і оригінальний зовнішній вигляд.

Захисна. Яка полягає в захисті підстави будівлі від опадів, гризунів, холоду, ультрафіолету і т. д.

Як влаштований вентильований фасад

Монтаж вентильованого фасаду передбачає наявність декількох шарів:

На стіні монтується решетування, виготовлена з дощок або брусків (вибір конкретного варіанту залежить від товщини утеплювального шару). Також можна використовувати спеціалізований оцинкований гофрований профіль, особлива форма якого сприяє зниженню теплопровідності.

Між напрямних каркаса здійснюється укладання утеплювача. Слід зауважити, що монтаж вентильованих фасадів далеко не завжди передбачає використання теплоізоляції. Але якщо в будинку планується цілорічне проживання, то утеплювач знадобиться в обов’язковому порядку.

Закриваємо теплоізоляцію за допомогою волого захисної мембрани. Інша назва цього шару – вітробар’єр, оскільки він забезпечує зниження не тільки вологості, але і продувності стіни. Йдеться про спеціальній плівці, яка з одного боку є паропроникність, а з іншого – немає. І на даному шарі ні в якому разі не можна економити. Для надійності таку плівку слід притиснути бруском з огляду на те, що повітря, що виникає в вентзазорі, може її просто розірвати.

Контробрешітка. Її слід встановлювати вертикально. Саме цей шар і забезпечує необхідний вентиляційний зазор.

Захисний матеріал. Він кріпиться до обрешітки зовні і є заключним шаром фасадного пирога.

Здійснюючи монтаж вентильованого фасаду, слід пам’ятати про необхідність забезпечення вільної циркуляції повітряних мас. Для цього під обшивкою і над нею допускаються зазори для доступу і виведення повітря. Це обов’язкова умова, яке дозволить забезпечити в порожнині вентфасада рух повітряних мас, аналогічне димохідної тязі. В іншому випадку можливий набір вологості мінеральною ватою, що в підсумку призведе до її руйнування. Щоб виключити проникнення в фасадну систему мишей, змій та іншої «живності», необхідно встановити спеціальні решітки.

Як вже говорилося вище, пристрій вентильованого фасаду далеко не завжди призначене для утеплення. У подібних випадках з вищеописаної схеми слід виключити вітробар’єр, утеплювач і контробрешітку. При відсутності бажання самостійно проектувати подібну систему, можна придбати вже готовий вентфасад.

Переваги і недоліки

Переваги даних конструкцій полягають в наступному: Монтаж вентфасада може бути здійснений в будь-який час року. Це пояснюється тим, що при його створенні відсутні мокрі процеси. Навіть при мінусовій температурі вдається створити надійне зовнішнє покриття.

Можливість здійснювати обробку таких конструкцій різними матеріалами з великою колірною гамою. В якості оздоблювального матеріалу може бути використаний сайдинг, ОСП, блокхауз та інші сучасні матеріали, що володіють легким вагою. Природно, облицювальна цегла і камінь будуть тут недоречні з огляду на свою вагу і неможливість кріплення на обрешітку.

Крім гарної теплоізоляції, вентильовані фасаду мають гарну звукоізоляцію. Мінеральна вата сприяє значному зниженню звуків, що доносяться з вулиці.

Висока стійкість до атмосферних впливів. Конструкція не боїться дощу, снігу або вітру. Для регіонів з сильними вітрами необхідно додаткове зміцнення обрешітки для виключення ефекту парусності. Також слід звернути увагу на характеристики облицювання.

Відносна простота для виконання робіт своїми руками. З монтажем зможе впорається практично будь-який домашній майстер. Для цього достатньо мати загальними будівельними навичками і розташовувати підручними інструментами, такими як дриль, ножівка, рулетка, молоток, шуруповерт, рівень.

Завдяки створенню грамотної вентиляції, утеплювач буде захищений від проникнення вологи, яка є згубною для мінеральної вати. Таким чином, ізолятор зможе прослужити довгі роки.

Чи існують недоліки у вентильованих фасадів? До умовного мінуса можна віднести багатошаровість таких конструкцій, що викликає певну трудомісткість в роботі. Однак це з лишком компенсується якісним зовнішнім утепленням стін і відмінним зовнішнім виглядом.

Основи проектування і загальні нюанси

Вирішивши створити вентильований фасад будинку самостійно, необхідно визначитися з основними нюансами його створення. Одним з них є необхідність утеплення. Якщо в регіоні присутні досить суворі зими, а в будинку планується цілорічне проживання, то утеплювати однозначно доведеться.

Для створення обрешітки потрібно встановлювати рейки на відстані, рівному ширині утеплювача. В середньому це 60 см. Але тут є одна хитрість. Каркас слід створювати таким чином, щоб відстань між рейками було на пару сантиметрів менше розмірів листа утеплювача. Таким чином, вдається щільно встановлювати минвату між латами. При проведенні розрахунком можна визначити кількість матеріалу, необхідного для роботи. Для зручності бажано зробити ескіз на аркуші паперу.

Створюючи вентильований фасад будинку, дуже важливо приділити достатню увагу вибору матеріалу для каркаса. В даному випадку можливі два варіанти:

Металевий. Решетування з металопрофілю володіє високою міцністю, надійністю і довговічністю. Такі конструкції не бояться цвілі і жучків, не гниють і не деформуються з часом. Більшість моделей оснащені спеціальною перфорацією, завдяки якій знижуються містки холоду, і сам матеріал в результаті виходить не холодніше деревини. При цьому, зважаючи на утворення конденсату на металі, необхідно створення хороших вентиляційних зазорів.

Дерево. Екологічний і вельми дешевий матеріал. Має меншу міцність, ніж попередній варіант. До того ж, деревина потребує відповідної обробки просоченнями, що дозволить уникнути її поразки шкідниками і гниття.

Технологія вентиляційного фасаду дещо відрізняється, в залежності від вибору матеріалу обрешітки. Якщо при використанні дерев’яних рейок скріплення конструкції здійснюється за допомогою саморізів, то для металевих аналогів необхідні дюбеля. Це ж стосується і особливостей обробки матеріалу. Деревина вимагає використання антисептиків, а метал – фарбування (бажано віддавати перевагу оцинкованим профілів, тоді нанесення фарбувального шару не буде потрібно).

Обидва варіанти мають як переваги, так і недоліки, тому вибір між ними слід здійснювати, виходячи з навантаження на конструкцію:

при створенні легких фасадів застосовується дерев’яні лати;

для більш ґрунтовних конструкцій необхідно використання металевих профілів.

Створення фасаду від професіоналів

Технологія вентильованого фасаду здається нескладною, але вимагає врахування цілого ряду особливостей. Без грамотного підходу до роботи виникає ризик допущення конструктивних помилок, які згодом можуть обернутися значними проблемами. Тому перед початком робіт, необхідно ретельно ознайомитися з усіма нюансами, перерахованими в даній статті.

Успіхів Вам у прийнятті рішень, за більш детальнішою інформацією читайте інші наші публікації, або звертайтеся http://proekt24.in.ua/. Ми разом з вами розробимо проектну документацію відповідно для вашої потреби, та допоможемо у затвердженні її у органах будівництва та архітектури.

Зв'яжіться з нами

Проект розпочинається тут!

Отримати безкоштовну консультація