Як вибрати утеплювач

Як вибрати утеплювач

З ростом приватного будівництва для потенційних домовласників актуальними стають питання правильного підбору матеріалів, а саме теплоізоляції, адже сегмент утеплювачів – один з найбільш невідомих та складних. Визначитися з параметрами вибору допоможуть п’ять основних критеріїв:

Критерій перший. Теплопровідність.

Оцінити теплоізоляційні властивості конкретного рішення допомагає спеціальний коефіцієнт, позначається, грецькою буквою λ і показує, скільки ват тепла пропускає квадратний метр матеріалу. Чим нижче цей показник, тим краще утеплювач справляється зі своїми завданнями. Часто в технічній документації зустрічаються різні значення коефіцієнтів теплопровідності – λ10, λ25, λА і λБ. Перші показують теплопровідність сухого матеріалу при температурах 10 і 25 градусів, а другі – з урахуванням умов експлуатації, що залежать від зони вологості (суха, нормальна або волога).

Критерій другий. Пожежна безпека

Мало домовласників замислюються, що теплоізоляція, крім своїх прямих функцій, може захистити житло від пожеж. Негорючий матеріал запобігає поширенню вогню і дає дорогоцінний час для прибуття рятувальників. Виділяють категорії НГ (негорючі) і Г1-Г4 (слабо, помірно, нормально і сильно-горючі). Крім того, теплоізоляція оцінюється за такими показниками, як займистість, здатність поширювати полум’я по поверхні, димоутворювальною здатністю та токсичність продуктів горіння. Тільки сукупність всіх показників дозволяє присвоїти конкретного матеріалу клас пожежної небезпеки.

Критерій третій. паропроникність

Важливим показником є здатність матеріалу «дихати», тобто пропускати повітря, а разом з ним і пар. Від паропроникності залежить мікроклімат в будинку – якщо приміщення «законсервовані», висока ймовірність, що в них збереться вологе повітря, згодом з’являться цвіль і грибки усередині конструкції. Також постійна вологість негативно позначається на довговічності конструкції. Кожен утеплювач має свій коефіцієнт паропроникності, який вимірюється в мг / (м · год · Па), і чим вище його значення при зовнішньому утепленні – тим краще.

Критерій четвертий. Щільність і міцність

Досить часто в побуті можна почути таке поняття, як щільність утеплювача, і багато домовласників помилково вважають, що чим вона більша, тим краще, і тим з більшим навантаженням впорається утеплювач. Дійсно, кам’яна вата з показником до 35 кг / м3 підійде для не навантажуємо поверхонь, наприклад скатних покрівель, з установкою між кроків. Плити щільністю від 35 до 75 кг / м3 часто використовують для внутрішніх стін, підлоги і стелі, від 75 до 125 кг / м3 – для фасадних систем. Однак щільність утеплювача пов’язана з його міцністю нелінійно, а в залежності від сировини і розміру волокон (часток) в матеріалі. Менш щільні плити зі збереженням міцності говорять про високу якість технологічного процесу.

Поряд з міцністю і щільністю важливий цілий комплекс характеристик: міцність на стиск, міцність на розтягнення і відповідність матеріалу області його застосування. Наприклад, на стиск працюють покрівельні утеплювачі для плоских дахів і підлог під стяжку, але міцність на стиск покрівельної вати повинна бути вище, так як їй доведеться витримувати снігове навантаження. Крім того, якщо покрівля зроблена м’якою, тобто гідроізоляційний килим покладений по утеплювачі, то має значення показник точкового навантаження. Для фасадів – штукатурних і з вентильованим зазором – важлива міцність утеплювача на відрив шарів.

Критерій п’ятий. звукопоглинання

Є і менш очевидні характеристики утеплювачів, і одна з них – здатність створювати в будинку акустичний комфорт. Безперечні лідери по звукопоглинанню – матеріали, що складаються з хаотично розташованих волокон. Серед теплоізоляції по звукопоглинанню йому не поступається кам’яна вата: завдяки структурі вона гасить надходять звукові хвилі, не даючи їм проникнути в приміщення або покинути їх межі. Саме тому спеціалізована кам’яна вата з акустичних лінійок застосовується при будівництві звукозаписних студій і навіть концертних залів.

Навіть якщо просто утеплити котедж зовні, всередину проникатиме трохи менше вуличних шумів, але додатково можна ізолювати і внутрішні конструкції. В даному випадку варто вибирати спеціалізовані продукти для звукоізоляції – вони будуть ефективніше звичайних утеплювачів. Подібні матеріали стануть у пригоді, наприклад, якщо домовласник збирається влаштувати в мансарді музичну кімнату або дитяча кімната знаходиться над спальнею старших членів сім’ї. Жертвувати корисною площею кімнат при цьому не доведеться – в лінійках компаній-виробників є рішення для забезпечення звукоізоляції.

Успіхів Вам у прийнятті рішень, за більш детальнішою інформацією читайте інші наші публікації, або звертайтеся http://proekt24.in.ua/. Ми разом з вами розробимо проектну документацію відповідно для вашої потреби, та допоможемо у затвердженні її у органах будівництва та архітектури.

Зв'яжіться з нами

Проект розпочинається тут!

Отримати безкоштовну консультація