Будівництво покрокова інструкція

Будівництво покрокова інструкція

Отже, проектна документація готова, розпочинаємо будівництво. Про що важливо подбати на початковій стадії?

Підготовчі роботи

По-перше, підготувати проїзд для будівельної техніки і транспорту до місця розвантаження матеріалів, та монтажу конструкцій.

По-друге, забезпечити місце ночівлі для робітників, та складування матеріалів. Краще почати забудову з сараю, який потім стане в нагоді в господарстві.

По-третє, забезпечити будівництво електрикою, хоча б за тимчасовою схемою. Наприклад, домовитися з сусідами. Використання бензинових генераторів позначається і на термінах, і на цінах робіт.

Якщо підготовчі роботи плануються на осінньо-зимовий період, готуватися доведеться ретельніше.

Тут, перш за все, слід подбати про освітлення об’єкта (зазвичай використовуються вологозахищені прожектори), і про те, щоб підвозяться матеріали не бруднилися і не митися дощами. Тому, майданчик з навісом для тимчасового зберігання слід готувати.

Нульовий цикл: фундамент якості

До складу робіт нульового циклу входить все, що нижче позначки підлоги першого поверху. На заміській ділянці це розчищення і підсипка території, земляні роботи, пов’язані з прокладкою траншей, побудова котлованів і піщаної основи. Фінальна частина – готовий фундамент.

Слід звернути увагу на:

чи не перекопувався низ котловану чи траншеї екскаватором, а потім підсипався без ущільнення ґрунтом;

чи не замокла онова траншеї, котловану якщо роботи виконуються в зимовий період не допустити замерзанню як основи ґрунту так і фундаменту та ін.

Звертаємо вашу увагу, що саме від якості робіт нульового циклу залежить термін служби будівлі. Тут потрібен ретельний контроль з боку замовника. Накладки можуть трапитися на будь-якому етапі. Але помилки і недоробки покрівлі усунути нескладно, а недогляд при підготовці підстави майбутнього будівництва може призвести до неприємних і непереборним наслідків.

Монтаж коробки будівлі: стіни та покрівлю

Незалежно від того, які матеріали обрані для стін і покрівлі, правило одне: чим швидше будинок буде зведений під дах, тим економічніше. Монтаж будинку з сендвіч-панелей (заводських) займає лічені дні, з клеєного бруса – тижні, з піноблоків або цегли – місяці.

Звичайно, якщо ви не професійні-ний будівельник, то навряд чи помітите відступу від технології. Важливий для вас показник якості роботи будівельної бригади – дотримання всіх заданих проектом геометричних розмірів, горизонталей і вертикалей.

Тому, поки зводяться стіни, а особливо на початковому етапі, коли відбувається притирання відносин «замовник – підрядник», вам бажано частіше навідуватися на будівництво, брати в руки будівельний рівень, рулетку і перевіряти вертикальність стін.

Не давайте робочим шансів розслабитися. У цьому випадку, коли справа дійде до покрівлі, вони звикнуть до контролю, а розслабитися зможете ви.

Двері, вікна, утеплення Якщо котедж зведений під дах, і в ньому вже є вікна і двері, можна починати монтаж інженерії і внутрішню обробку. Якщо двері і вікна монтували НЕ каменярі або монтажники-універсали (які вже звикли до вашої пильності), також перевірте, щоб не було перекосів.

Монтаж систем опалення та водопостачання, печей і камінів, а також установку опалювального обладнання краще довірити НЕ бригада «на всі руки» (хоча вони, швидше за все, готові взятися за освоєння вашого бюджету), а професіоналам. По-перше, це дає право на гарантійне обслуговування. По-друге, у фахівців є й устаткування, і необхідний досвід. До того ж не факт, що їх послуги будуть дорожче – адже ваші підрядники, називаючи ціну, швидше за все, будуть орієнтуватися на розцінки спеціалізованих компаній.

Фінал: реєстрація об’єкта

Отже, ви підписали акти приймання інженерного обладнання, лічильники опломбовані, з кранів тече вода. Щоб ви могли поселитися і прописатися в новому будинку, необхідно отримати свідоцтво про право власності на сформовану об’єкт нерухомості і укласти договори з постачальниками комунальних послуг. У колишні роки процедура введення об’єкта в експлуатацію була не з легких і вимагала безлічі узгоджень і відповідного дозволу (воно видавалося органом місцевого самоврядування на підставі акту здачі-приймання і укладення міжвідомчої комісії).

Успіхів Вам у прийнятті рішень, за більш детальнішою інформацією читайте інші наші публікації, або звертайтеся http://proekt24.in.ua/. Ми разом з вами розробимо проектну документацію відповідно для вашої потреби, та допоможемо у затвердженні її у органах будівництва та архітектури.

Зв'яжіться з нами

Проект розпочинається тут!

Отримати безкоштовну консультація