Автоматизація будинку

Автоматизація будинку

Створення будинків з низьким енергоспоживанням стає все більш і більш важливим як з точки зору економії, так і з точки зору навколишнього середовища. Ключ до досягнення максимальної ефективності лежить в оперативному впровадженні як пасивних, так і активних систем, що працюють разом.

Енергія, витрати на яку вже боляче б’ють по наших гаманцях, дорожчає і швидше за все буде дорожчати і далі. Будинки з низьким енергоспоживанням стають свого роду страховкою від прийдешніх підвищень цін. Ключ до створення таких житлових приміщень – це грамотне поєднання екологічно раціонального проектування (пасивної економії енергії) і активних систем збереження енергії. Багато хто думає, що кажучи, про активні системах збереження енергії в будинках, ми має на увазі виключно дорогі фотоелектричні панелі, вітряні електрогенератори тощо . Насправді, найпростіший спосіб економії енергії і води полягає в ретельному виборі оптимального існуючого дизайну, а потім в правильному підборі активної системи.

Будинки з низьким споживанням енергії поєднують в собі як пасивні, так і активні технології, щоб створити гармонійну систему, де споживання енергії знижено максимально. Щоб активні системи приносили якомога більше користі важливо спочатку продумати, як вони будуть працювати в поєднанні з пасивною системою – проектом будинки. Найкраща стратегія в цьому випадку це встановити, що потрібно в кожному конкретному випадку і розробити систему, яка б задовольняла цим вимогам.

Установка активних систем в неефективний з точки зору збереження енергії будинок, старий або новий, є марною тратою грошей і матеріалів. Це особливо актуально, коли мова заходить про опалення та охолодження, які самі по собі вимагають великих енерговитрат. Наприклад, будинок з хорошою теплоізоляцією і захистом від сонця буде споживати набагато менше енергії на опалення та охолодження, ніж такий же будинок з гіршого теплоізоляцією. Незалежно від того, яка система охолодження встановлена в будинку, вона буде включатися рідше, а, отже, обходитися дешевше, якщо потрібна температура буде підтримуватися за рахунок грамотно розробленого проекту. Так як рівень життя поступово підвищується, все більше людей встановлюють великі системи клімат- контролю, які в свою чергу покладаються на ультра низькі або високі температури комфортного стану.

Найбільш раціональні з цих систем включають вентилятори на стелях і штори на вікнах. Хоча вентилятори не змінюють температуру або вологість повітря з різних причин, вони створюють для нас стан комфортної прохолоди. Жалюзі, в тому числі автоматичні і керовані, знижують температуру в приміщенні. Якщо вони блокують прямі сонячні промені, вони так само захищають від неприємних наслідків теплового випромінювання. Активні системи необхідно вибирати і встановлювати з урахуванням кліматичної зони. Проектуючи з урахуванням кліматичних факторів, ми можемо доповнити проект будинку активними енергозберігаючими системами. Наприклад, випарний охолоджувач вкрай ефективний в сухому, теплому кліматі і абсолютно не підходить для зон з підвищеною вологістю. Системи охолодження повітря підходять для зниження вкрай високих температур, а той час як випарні охолоджувачі більш ефективні для пом’якшення температури.

Автоматизація будинку на сьогоднішній день є відносно рідкісним явищем, але витрати на розумні будинки можуть зрости, так як вартість енергії збільшується, а технології стають більш доступними. Автоматизація будинку може бути як централізованої і програмованої, так і децентралізованої, проте його головною метою залишається зниження споживання енергії за рахунок ефективного функціонування домашнього обладнання і техніки.

Варто зазначити, що прості способи економії електроенергії (вимикання світла при виході з приміщення) можуть виявитися результативніше багатьох систем управління.

Успіхів Вам у прийнятті рішень, за більш детальнішою інформацією читайте інші наші публікації, або звертайтеся http://proekt24.in.ua/. Ми разом з вами розробимо проектну документацію відповідно для вашої потреби, та допоможемо у затвердженні її у органах будівництва та архітектури.

Зв'яжіться з нами

Проект розпочинається тут!

Отримати безкоштовну консультація